Ceyhan halkının dualarında Başkan Kadir Aydar var!

25.03.2020 - Çarşamba 19:03

Yer, gök, Ceyhan Halkı, Muhtarlar, Barolar, STK’lar, CHP Genel Merkezi, Milletvekilleri, İYİ Partinin üst düzey kurmayları Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar seferberlik ilan etti.

Koronavirüsü kadar etkili olan Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın görevden alınacağı haberi sadece Ceyhan’a, Adana’ya değil, Ankara’ya da bomba gibi düştü. Geçmişte aldığı hapis kararları nedeniyle görevden alınacağı söyleniyordu. Bu haber Koronavirüs kadar etkili oldu. Ceyhan halkı sokağa dökülürken, mahalle muhtarları soluğu Kadar Aydar başkanın yanında alırken, STK’lar yanında olduğunu bildirdi. Baro bunun hukukta yeri olmadığına hükmetti. CHP Genel Merkezi harekete geçerken, İYİ Parti kurmayları ve milletvekilleriyle Kadır Aydar Başkanın sahipsiz olmadığını göstererek destek verdi. Ayrıca Türkiye’nin bir çok yerinden sosyal medyadan destek geldi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif kemal Akay, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, İmamoğlu Belediye Başkanı Kasım Karaköse, Adana CHP Milletvekilleri, Adana CHP Teşkilatı, partililer ve hepsinden önemlisi Ceyhan Halkı Kadir Aydar’ın yanında yer aldı. Sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek bunun hukuksuzluğuna değinerek, Yüksek Seçim Kurulunun hakkında inceleme başlattığı
Olayın geçmişte yaşandığını ve kabul edilebilir olmadığını kaydettiler.

BAŞKAN KADİR AYDAR NE DEMİŞTİ?
BEN GÖREVİMİN BAŞINDAYIM
Başkan Kadir Aydar; “Ceyhan Belediyesi’ne kayyum atandı gibi laflar dolaşıyor. Bu doğru değil. Ceyhan Belediyesi’ne kayyum atanamaz. Biz burada yolsuzluğu, hırsızlığı, israfı önledik. Bu sebeplerden dolayı şahsıma siyasi yasak getirmeye çalışıyorlar. Bu bir hukuki müdaheledir. Bu Ceyhan’a Ceyhanlı’ya yapılan sivil bir darbedir. Bu gibi mahkeme olmuş da ceza almış değilim. Bir karar çıkmış değil. 13 yıl önce olmuş bir olaydan dolayı 10 ay, 10 ay olmuş cezaları birleştirip 20 ay haline getirip, 12 ay üzeri olduğu için şahsıma siyasi yasak haline getirmeye çalışıyorlar.” Demişti.
Valilik ve İçişleri Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada kendileri tarafından Aydar’la ilgili yapılmış her hangi bir işlemin bulunmadığını belirtmişti.

DCIM\100MEDIA\DJI_0116.JPG

CEYHAN HALKI
Ceyhan halkı; “İnsanlar canın derdinde, dünyanın her yerinde koronavirüsler var. Her yere bulaşmış. Yüksek Seçim Kurulu’nun yaptığına bak sen. Tuzak kurmuş. Madem böyle bir yasağı vardı, neden aday olurken engellemedin? Devlet vatandaşına tuzak kurmaz. Ceza alıp hapis falan yatmış ta değil. Türkiye’nin 81 milyon siciline bakarsan, işin içinden çıkamayız. TBMM’sinde ceza alanlar yok mu. Sonra bu cezalar kesinleşmemiş, 10, 10 birleştirmek kurnazlıktır, başka da bir şey değildir.
Biz Ceyhan halkı olarak başkanımızın arkasındayız, onu yalnız bırakmayacağız. Bu ülkede adalet var” Diye konuştular.

YORUM YAZ