Kocaispir gazetecilerle bir araya geldi

13.01.2020 - Pazartesi 16:01

Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle gazetecilerle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Bir restaurantta gerçekleşen etkinliğe çok sayıda gazeteci katıldı. Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir, gazetecilerin günlerini kutladı. Toplumun haber alma ve bilgilenme ihtiyacını objektif, ilkeli ve kaliteli habercilik anlayışı ile yansıtan gazetecilik mesleğinin sorumluluk, fedakârlık ve vicdan gerektiren zor fakat onurlu mesleklerden birisi olduğunu belirten Başkan Kocaispir, "Basın mensupları, halkımızın kanaat ve beklentilerinin tarafsız bir şekilde gündeme taşıyıp kamuoyu ile paylaşarak hayati bir görevi yerine getirmektedir. Mesai mefhumu gözetmeden zor şartlar altında kamuoyunu bilgilendirmek için kutsal bir görev icra eden, ülke ve dünya gündemine ait gelişmeleri sıcağı sıcağına kamuoyuna aktararak toplumun haber alma ve bilgilendirme ihtiyacını karşılayan gazetecilik mesleği; sorumluluk, fedakârlık ve vicdan gerektiren, zor fakat onurlu meslektir.” dedi.

MİLLETİN GÖZÜ KULAĞI

Gazetecilerin milletin gözü kulağı olduğunu anımsatan Kocaispir, “Demokrasinin temel taşlarından biri olan basın; düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşımızın zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak, milletin gözü kulağı olmuştur. Basın mensupları çalışmalarını büyük bir özveriyle devam ettiriyor. Milletimizin sesi, vicdanı olan, yedi gün yirmi dört saat vatandaşlarımızın doğru bilgiye ulaşması için mesai harcıyor. Basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, görevlerinde üstün başarılar diliyorum." diye konuştu.

ÇALIŞMALAR

Yüreğir Belediyesi olarak yaptığı çalışmalar hakkında da bilgiler veren Kocaispir, ilçelerinin sel felaketinden ciddi oranda etkilenen yerlerden biri olduğunu dile getirdi. Bu zor anlarda gece gündüz demeden halkın yanında olduğunu anımsatan Kocaispir, bu büyük badire hakkında detaylı bilgiler paylaştı.

EŞİT VE ADİL DAVRANIYORUZ

Ardından konuşan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı (CİB) İl Müdürü Mustafa Keleş de, bu nazik davetinden ötürü Başkan Kocaispir’e teşekkürlerini sundu. Keleş, daha önce İl Müdürlüğü olarak 12 personelle hizmet verirken yeni yapılanma ile birlikte Bölge Müdürlüğü olarak 40 personelle hizmet vereceklerini söyledi. CİMER ile ilgili vatandaşlara da hizmet edeceklerini kaydeden Keleş, “Bugüne kadar bütün medya mensuplarına eşit, adil hizmet verdik ve vermeye devam edeceğiz. Ben Adana basınına özellikle teşekkür ediyorum, istisnalar hariç büyün basın mensupları ve kuruluşları birbirleriyle uğraşmıyor, ilimize ve bölgemize hizmet ediyorlar” diye konuştu.

YEREL MEDYANIN DESTEĞE İHTİYACI VAR

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ise, Kocaispir’e davetlerinden dolayı teşekkür etti. Yerel medyanın zor durumda olduğunun altını çizen Esendemir, “Yerel gazeteler, televizyonlar kapatılıyor. Devletin biran evvel buna el atması gerekiyor. Devletin yerel gazetelerdeki sigorta, vergi primlerinde sübvansiyona gitmesi, nasıl tarım sektöründe, sanayide uyguluyorsa orada da uygulaması gerekir ki, yerel gazete ve televizyonlar ayağa kalksınlar. Gazete, radyo ve televizyonlar halkın gözü kulağıdır. Yerel medyayı desteklemek gerekiyor. Yerel medyayı küçümsememek lazım, desteklemek lazım” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ