Mersin Belediyesi kimin malını kimden esirgiyorsun?

30.06.2019 - Pazar 15:08

Sosyal medyadan takip ettiğimiz kadarıyla, paylaşımlarda Mersin Büyükşehir Belediyesi Hayvan barınağının durumu içler acısı… Daha önceki Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, iyi kötü bu canları ihmal etmiyordu. 3 Aydır Belediyeyi devir alan CHP’li Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Ödeneğimiz yok” diyerek canları ölüme terketmiş. Ayrıca hayvanseverler tarafından istenme yen, kara listeye alınan Mehmet Cücük hangi üstün hizmetlerinden dolayı bu göreve verilmiş. Mersin Büyükşehir Belediyesine bağlı Hayvan Barınağı pislik içinde ve aç ve susuz hayvanlar ölüme terke dilmiş. Sayın Vahap Seçer, kimin malını kimden esirgiyorsun? Bütün yetkilileri göreve davet ediyoruz.

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyon Başkanı Nesrin Çıtırık’ın 22 Nisan 2019 günü sosyal medya hesabında yaptığı duyuru içler acısı. Noktasına virgülüne dokunmadan bu haberi aynı şekilde veriyoruz.
GÜNCELLEME: Başkan Vahap Seçer de Mehmet Cücük ile yürümeye karar vermiş. HAYIRLI OLSUN… Kedilerin enfeksiyondan öldüğü MİYAV PARK mı gözlerine kamaştırdı, yoksa bilmediğimiz başka bir GÜÇ mü… Mersin'in kadersiz hayvanları ZULME mahkum olmaya devam edecek……..ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Sn Vahap Seçer Bey, OKUYUNUZ: Tarsus barınağı, Mersin büyükşehir olunca MERSİN'e yani MEHMET CÜCÜK'e bağlandı. Bu felaketler ondan sonra başladı. Daha önce, ortalama bir barınak idi, daha iyi olsun diye uğraşıyorduk. Başkan Burhanettin Kocamaz'a Mehmet Cücük'ün merkez barınağı da ilçeleri de sefil duruma getirdiğini ANLATAMADIK. Üstüne üstlük Mehmet Cücük'ü DAİRE BAŞKANI yaptı…. Hayvanların ahı BURHANETTİN Kocamaz'a çok hakettiği BAŞKANLIĞI kaybettirerek çıktı. Vahap Bey, Mersin Büyükşehir BARINAĞININ da cilasının altında felaketler var…… Nesrin Çıtırık….
/////// ✅Mersin Bel. Başkanı Vahap Seçer ve Tarsus Bel. Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus Bakımevinde hayvanlar aç susuz, pislik içinde. SİZİ GÖREVE DAVET ediyoruz.‼️ Hayvanlar açlıktan birbirini parçalıyor ve TEDAVİ yok. Mersin Büyükşehir Belediyesi Veteriner Daire Başkanı MEHMET CÜCÜK'ün oraya bile bile atadığı veteriner hekim "Ben büyükbaş hekimiyim, köpeklere dokunamam, bu konuyu da bilmem ama maalesef beni burada görevlendirdiler" diye kendisi söylüyor. ‼️Park bahçe ve başka hizmetler TEBRİK törenlerinizin bitmesini bekleyebilir. Ama barınaklarda CANLILAR yaşıyor ve zulüm altındalar.‼️. Silifkede daha yeni TOPLAMA yapıldı. Silifke perişan… Mut ise hiç bir şey yok ve belediye yok ediyor. Keza diğer ilçeler… Sayın Vahap Seçer, barınak bu fotoğraflardan daha kötü durumda.
NE ZAMAN FARKINA VARACAKSINIZ BU GARİBAN HAYVANLARIN?
Nesrin Çıtırık / Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı..
Mersin Büyükşehir BELEDİYE İLETİŞİM
Mersin Büyükşehir Özel Kalem…..0324 5333331 ve 32 /
0324 533 3111 -12 /
0324 533 32 01
Bu paylaşım 256 kişi beğenmiş, 294 kişi yorum yazmış, 695 kişi paylaşmış…


Bir hayvansever gazetemize yaptığı açıklamada; “Sözde sosyal demokrat parti. Daha dün Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu balkon konuşmalarından, din, dil renk ırk ayırmaksızın, hak, hukuk adaletten söz etti, Ekrem İmamoğlu; “Ben kimsenin hakkını yemem, ama hakkımı yedirmem de” dedi. Siz hayvanların hakkını hukukunu yiyorsunuz. Bu konuşmaların hepsi göstermelik mi? Yani koltuğa gelinceye kadar mı, uygulama ile söylem çok farklı, millet hemen uyanacaktır bunu böyle bilin. CHP’ye yazık ki, sizi aday göstermiş.Hem siz kimin malını kimden esirgiyorsunuz. Sayılı günler çabuk geçer sayın başkan… hayvanların ahı kimsede kalmaz. Bu ergeç tecelli eder. Bekleyin göreceksiniz” diye konuştu. Başka duyumlara görede, sosyal medya paylaşımlarında ''Alın bu köpekleri dağlara bırakın" diyorlar ya ! İşte o dağlara atılan, daha minacık emen yavrusunu doyurmak için açlıktan ölen bir " anne" ve annesinin ölüsü üstünde uyuyan yavrusu! Onu diyenlerin insanlıklarının seviyesi bu kareden rahatlıkla ölçülebiliyor!” diyerek bedua etmekten başka çareleri kalmıyor.


Doruk gazetesi de diyor ki, bu hayvanlara bakan, ihmal eden herkesin aldığı maş haram. çoluk çocuklarına haram yediriyorlar.
bu hak hukuk yenirse, yanlarına kalır mı. Başkan başını yastığa koyduğunda, acaba vicdanı neler söylüyor. Üstelik adı üzerinde, adalet ve hukuk arıyorlar, bu canların adaleti ne olacak?

YORUM YAZ