Ali Yaşar Yeniden Başkan

30.06.2019 - Pazar 14:31

S.S. 72 Nolu Yüreğir Toplu Taşıma Kooperatifi Olağan Genel Kurulu yapıldı, mevcut Başkan Ali Yaşar ve rakibi Muzaffer Gürgan yarıştı. Seçim oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçti. Ali Yaşar 36, Muzaffer Gürgan ise 34 oy aldı. Başkan yeniden Ali Yaşar oldu.
Regülatör köprü yanında bulunan binada S.S. 72 No’lu Yüreğir Toplu Taşıma Kooperatifi Olağan Genel kurulu yapıldı. Burada iki aday yarıştı. Olağan Genel Kurul’a 74 üyeden 70 kişi katıldı.
Mevcut Başkan Ali Yaşar yaptığı hizmetleri tek tek sıraladı. Başkan Ali Yaşar; ‘Hırsımızın önüne asla geçmedik. Geçmişte Başkan Hüseyin Sözlü ne söz verdi ise, hepsini yerine getirdik. 5 yıl önce 1.60 zam aldık. Başkan Hüseyin Sözlü çok sıkışık olmasına rağmen aylık bin lira verdi. Biz kimlerle ne mücadeleler yaptığımızı herkes çok iyi biliyor. Esnafın durumunu anlamıyordu. Daire Başkanını görevden aldırdık. Biliyorsunuz bizim çarşıya girmemize yasak getirildi, kültür sitesinin önünden dönüyorduk. Ben önlerine dikilerek esnafı öldürürsünüz, her şeyden önce karşınızda beni bulursunuz dedim. Çalıştık çabaladık, hattımızı kurtardık. Herkes Hacı Ali Yaşar’dan razı olsun dedi. Belediyeler de esnek olmak zorunda. UKAME’de şehrin ulaşım master planı yok. Mahkeme toplu taşıma master planını istiyor. Yoksa tüm hatları kapatın dedi.
Şimdi Başkan Zeydan Karalar konuya hakim, çöplük açılacak. Birde diyorlar ki Ali Yaşar ne yaptı? Hacı Ali Yaşar işte bütün bunları yaptı.
Kısacası haksızlık benimle alakalı değil, hem zamımızı alacağız, hem de hatlarımızı alacağız” diye konuştu.
Sarıçam Yağızlar Mahallesi eski adıyla ‘Mıçılgan köyünde 2 dönem muhtarlık yapan, yine Sarıçam Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış olan Muzaffer Gürgan ise seçilmesi halinde gazetemize yaptığı konuşmada; Araçların temizliği, bakımı, şoförlerin saç sakal ve kılık kıyafeti bakımı, meslek içi eğitim, dudaklarda bekleyen müşterilerimize davranışlar… her daim esnafı dinleyeceğini, onların yanında olacağı sözünü verdi.
Daha sonra seçime geçildi. 74 üyeden, 70 üye katıldı. Ali Yaşar 36 oy, Muzaffer Gürgan ise 34 oy aldı. Ali Yaşar yeniden başkan seçildi.
Bilindiği üzere S.S 72 Nol’u Yüreğir Toplu Taşıma Kooperatifi her yıl yenileniyor.

Etiketler
YORUM YAZ