Adana Doruk Gazetesi

Başkan Zeydan Karalar, “Adana’mızın tamamının başkanıyım.”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar mazbatasını aldı On binlerce Adanalı Zeydan Karalar’ın mazbatasını alıp göreve başlamasını “Halkçı Zeydan” sloganlarıyla kutladı. Zeydan Karalar, mazbatasını alıp, devir teslim törenlerine katılmasının ardından hemşehrilerine hitap ettiği ilk konuşmasında, kentin tamamının belediye başkanı olduğunu ve hizmeti adaletli şekilde, Adana’nın her noktasına götürme kararlılıklarına vurgu yaptı. Zeydan Karalar mazbatasını aldı, […]

Başkan Zeydan Karalar, “Adana’mızın tamamının başkanıyım.”
11 Nisan 2019 - 18:11 'de eklendi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar mazbatasını aldı

On binlerce Adanalı Zeydan Karalar’ın mazbatasını alıp göreve başlamasını “Halkçı Zeydan” sloganlarıyla kutladı.

Zeydan Karalar, mazbatasını alıp, devir teslim törenlerine katılmasının ardından hemşehrilerine hitap ettiği ilk konuşmasında, kentin tamamının belediye başkanı olduğunu ve hizmeti adaletli şekilde, Adana’nın her noktasına götürme kararlılıklarına vurgu yaptı.

Zeydan Karalar mazbatasını aldı, Sayhan Belediyesi’nde görevi devretti, Adana Büyükşehir Belediyesi’de görevi devraldı, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu ve Büyükşehir Belediye Binası balkonundan on binlerce Adanalıya hitap etti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olan Zeydan Karalar bugün Adana Adliyesi Esat Bozkurt Toplantı Salonunda, İl Seçim Kurulu Başkanı’ndan mazbatasını aldı.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın da mazbatasını aldığı törenin ardından Seyhan Belediyesi’ne geçen Zeydan Karalar, 5 yıl boyunca sürdürdüğü görevini Akif Kemal Akay’a teslim etti. Mazbata ve devir teslim törenlerinde Adanalılar büyük coşkuyla Başkan Zeydan Karalar’a eşlik etti.

Zeydan Karalar, daha sonra Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Buradan Adana Büyükşehir Belediyesi’ne gelen Zeydan Karalar, eski başkan Hüseyin Sözlü’nün de katılımıyla Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini devraldı. Devir teslim töreninde konuşan Hüseyin Sözlü, Başkan Zeydan Karalar’ı kutladı ve başarı diledi.

Zeydan Karalar da devlette devamlılığın esas olduğunu vurgulayarak, Adana için çok çalışma kararlılığını belirtti.

ON BİNLERCE HEMŞEHRİSİNE HİTAP ETTİ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, devir teslim törenindeki konuşmaların ardından belediye binasının balkonuna çıkarak, kendisini dışarıda büyük coşkuyla bekleyen on binlerce Adanalıya hitap etti.

Zeydan Karalar’a CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi, CHP’li bazı ilçe belediye başkanları, il yöneticileri, ilçe başkanları, ilçe yöneticileri, konuk belediye başkanları, İyi Parti yöneticileri, üyeleri ve Karalar’ın ailesi eşlik etti.

Kısa bir süre önce CHP Gençlik Kolları Üyesi Ziya Can Dedeoğlu’nun hayatını kaybetmesi nedeniyle üzüntüsünü belirten Zeydan Karalar, kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diledi.

HALKÇI ZEYDAN

Adana Büyükşehir Belediye Binası önünde toplanan ve Başkan Karalar’ı, “Halkçı “Zeydan sloganlarıyla karşılayan Adanalılara hitap eden Başkan Zeydan Karalar

“Bu işe emek veren, gönül veren on binleri, yüz binleri selamlıyorum” diyerek başladığı konuşmasını Ahmet Arif’in, “Haberin var mı taş duvar?” şiirini okuyarak sürdürdü. Şiirde geçen “Dağlarına bahar gelmiş memleketimin” dizesine vurgu yapan Zeydan Karalar, Adana’da seçim başarısının ardından gelen baharın bu yıl daha bir güzel ve anlamlı olduğunu belirtti.

Başkan Zeydan Karalar, “Adana’ya ve Adanalılara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Biz Adana’ya inandık, Adanalı bize inandı. Yola çıktığımızda benden desteğinizi esirgemeyeceğinizi adım gibi biliyordum. Çünkü ben sizin içinizden geldim. Sizi benim kadar kimse tanıyamaz. 30 yıl sonra birlikte elde ettiğimiz başarıdan dolayı çok gururluyum. Adana Büyükşehir Belediyesi önünde bugün toplanan kalabalığın daha önce toplandığını hatırlamıyorum. Bu bize olan güvenin sonucudur” dedi.

HER KESİMDEN OY ALDIK

Seyhan’da 5 yıl belediye başkanlığı yaptığını hatırlatan Başkan Zeydan Karalar, “Ben 41 yıllık CHP’liyim. Millet İttifakı’nın adayı olarak seçimi kazandık. Ben hem CHP’den hem İyi Parti’den, hem de diğer siyasi partilerin üyelerinden oy aldım. Boşuna Adana Partisi tanımını kullanmıyorum. CHP’nin bir önceki seçimde oyu yüzde 25’ti. Biz bu seçimde oyumuzu yüzde 54-55 bandına yükselttik. Her kesimden oy aldık. O yüzden Adanalıların tamamına teşekkür ediyorum. Benden desteklerini esirgemediler. Seyhan’da olduğu gibi, Büyükşehir’de de kesinlikle ayrım yapmadan hizmet edeceğiz. Sorumluluğumuz büyük” diye konuştu.

BORÇ ÇOK AMA OLANAKLAR DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞACAĞIZ

Bir konuya değinmeden geçemeyeceğini, bunu da şikayet anlamında, ya da önceki yönetimi suçlama amacıyla söylemediğini belirten Başkan Zeydan Karalar, Adanalıları bilgilendirmek için mali tabloyla ilgili bir iki bilgi aktarmak istediğini ifade etti.

Başkan Zeydan Karalar, şöyle devam etti: “Durum ne olursa olsun elbette olanaklarımızın tamamıyla hemşehrilerimize en iyi hizmeti sunmak için gece gündüz çalışacağız. 2014’te Adana Büyükşehir Belediyesi’nin borcu  1 milyar 796 milyon liraydı. Bugün itibariyle borç, bir bölümü metro kaynaklı olmakla birlikte, 3 milyar 784 milyon lira. Yani neredeyse 4 milyar lira. Eski parayla dile getirirsek 4 katrilyon lira. ASKİ’nin 923 milyon liralık borcuyla birlikte toplam 5 milyar lira borç var. Mali tablo bu. Siz her zaman dersiniz ya ‘Zeydan Yapar’ diye. Doğru ama yoktan da var edemeyiz.

BANKAMATİKÇİLERLE YOLLARIMIZ AYRILIR

Ayrıca çalışan, alın teri döken hiç bir kardeşimize dokunmayız, işlerini yapmaya devam ederler. Fakat belediyenin sırtında yük olan, çalışmadan para alan kardeşlerimiz kusura bakmasınlar.

Seçimden önce söz verdiğimiz gibi su ücretinde indirim yapacağız ama bunu iki ya da üç kademede gerçekleştireceğiz. 2. meclis toplantısında, yani mayısta ilk su ücreti indirimi yapılacak.”

YOLUMUZ, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN YOLUDUR

Seçim çalışmaları sırasında Millet İttifakı adalarının, karşı ittifakın adaylarıyla ilgili olumsuz tavır takınmadığını kaydeden Zeydan Karalar, “Biz yapacaklarımızı anlattık fakat karşı ittifakın adayları bizlere ağır suçlamalarda bulundular. Özellikle bana çok ağır yüklendiler. Adana’nın her köşesine gittim ve her yerde olumlu geri dönüş aldım, iyi karşılandım. Bizim yolumuz hak-hukuk devletinin yoludur, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu laik, demokratik Cumhuriyetin yoludur. Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleriyiz” dedi

ZİYARETLERİ, KUTLAMALARI 1 AYDA BİTİRİP, YOĞUN HİZMETE, ÇALIŞMAYA GEÇECEĞİZ

Belediye başkanlıklarının kazanılmasından sonra 1 yıla yayılan ziyaretlerin hizmetin önünde önemli bir engel olduğunu da dile getiren Başkan Zeydan Karalar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Halkın içinde olacağım, bürokratlarla hemen toplanıp mali portreyi düzeltmek için çalışacağız. Biz zaten sokakta, düğünde, cenazede halkımızla, hemşehrilerimizle ölene kadar birlikte olacağız. Bir yönetici parayı, kadroyu ve zamanı iyi kullanmalı. Ziyaretlerimizi, kutlamamızı en geç 1 ay içinde bitirip, işimize bakacağız.”

BU GURUR BİZE SONSUZA KADAR YETER

Konuşmasının son bölümünde Adanalılara bir kez daha teşekkür eden Başkan Zeydan Karalar, Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Bende bu vekayiin ilk hissi teşebbüsü bu memlekette, bu güzel Adana’da doğmuştur” diyerek Kurtuluş Savaşı verme düşüncesinin zihninde Adana’da geliştiğini ifade ettiğini ve bu gururun da Adana için sonsuza kadar süreceğini söyledi.

Başkan Karalar konuşmasını Cahit Sıtkı Tarancı’nın Memleket İsterim şiiriyle sonlardırdı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi ve İyi Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu da, Adanalılara desteklerinden dolayı teşekkür ederek, Başkan Zeydan Karalar’ı kutladı.

 Haberin görüntüsüne aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

adana
SON DAKİKA
Bu manevi gecede kardeşlik bağlarımızı güçlendirmeliyiz
Vatandaşın canı Allah’a emanet!
Bu yöntem tümöre göz açtırmıyor!
Adana Ak Parti İl başkanlığına 40’a yakın aday
Adana Büyükşehir’de Meclis Başkanvekilleri belli oldu
GEÇEN YIL 61 BİN 235 KİTAP YAYIMLANDI
VÜCUDUNUZU AÇLIK STRESİNE SOKMAYIN
Nihat Atlı Yeniden MHP’nin Kozan İlçe Başkanı Oldu
Dava Şartı Arabuluculuk Sempozyumu
Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni Adana’da
Kılıçdaroğlu’dan Ceyhan teşekkür
Şeyh Bedreddin turneye çıkıyor
Çukurova Meclisi’nde komisyonlar belirlendi
Adana’da Cumhur İttifakı’ndan ‘Birlik beraberlik’ mesajı
Karalar, 10 gündür belediyeye her gün haciz geliyor
Şehit dul ve yetimlerden Vali Demirtaş’a ziyaret
“Milli Eğitim Bakanlığı elini çabuk tutmalı”
BAŞKAN KOCAİSPİR; ”JEST DEĞİL HAKKINIZ”
Dünyayı İyilik Kurtaracak
RUSLARIN TATİL ROTASI DEĞİŞMİYOR
AHŞAP İŞLEME VE MOBİLYA YAN SANAYİ SEKTÖRÜNÜN ÇUKUROVA BULUŞMASI SONA ERDİ…
“Çiftçi patatesi hasat ederken AKP de çiftçiyi hasat ediyor”
Türkiye, büyümeyi Çukurova’yla sağlar
Türkiye’de 2019 Mart ayında 105 046 konut satıldı
“ÇOCUKTUR BAŞI AĞRIMAZ” DEMEYİN!
Garip tavukçuluk çalışanları hak arayışında!
İl Spor Güvenliği toplantısı
Masa Tenisi Kuruluşlar Ligi sona erdi
Barut: Sorunları çözün
Kocaispir: Halkın içinde olacağız
Uyum içinde çalışacağız
Başkan Özgan görevi devraldı
Cumhur İttifakı’ndan “Birlik beraberlik” mesajı!
Zeydan Karalar, “Adana için birlikte çalışacağız”
EPİLEPSİ HAKKINDA DOĞRU SANILAN 10 YANLIŞ!
Menevşe: “Ekonomimiz yeni ihracatçılarla güçlenecek”
Yücel, İşsizlik alarm veriyor
Jandarma 180 yılında, 180 bin ağaç
Barut; “Söz senettir, yerine getirmemek ayıptır”
Demirtaş’a Turizm Sektörü temsilcilerinden ziyaret
Sağlıkta yine şiddet, mağdur doktor
Başkan Karalar, ASKİ Genel Müdür Vekilliğine Küreksiz’i Atadı
Karalar, Siyaset değil, hizmet yapacağız
KOCAİSPİR ”YÜREĞİR’DE OMUZ OMUZA ÇALIŞACAĞIZ”
Zeydan Karalar’dan, Atatürk tüten ocaklar vurgusu
İstanbul’dan beş Adanalıya ödül
DİYABET HASTALIĞININ 11 ÖNEMLİ BELİRTİSİNE DİKKAT
Demirtaş: “Mesleki ve teknik eğitimi desteklemeye devam edeceğiz”
Genel Sekreter Halisçelik oldu
Kadir Küreksiz Yeniden ASKİ Genel Müdürü
Başkan Çetin: “Projelerimizi çevreyi öngörerek hazırlıyoruz”
“Çukurova, ‘Maden Sektörü’ ile atağa kalkar”
EN İLGİNÇ 10 ALERJİ
ENERJİSA’DAN SANAL GÜVENLİK
Başkan Zeydan Karalar, “Adana’mızın tamamının başkanıyım.”
KANSER’DE EGZERSİZin önemini vurguladı.
Kozan’da Saadet dönemi
BU SAATLERDE YAPILAN SPOR KALP KRİZİNE YOL AÇABİLİR!
17. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 27 – 28 Nisan’da Adana’da
TÜRKİYE AB’DEN EN FAZLA VATANDAŞLIK ALAN DÖRDÜNCÜ ÜLKE OLDU
Sakıp Sabancı 15. yılındada unutulmadı
Çifte fuar açan Başkan Karalar’dan üretime, ihracata destek vurgusu
Soner Çetin mazbatasını aldı
Fatih Mehmet Kocaispir mazbatayı aldı
SÜMEYYE BOYACI AMERİKA’DAN ALTIN MADALYA İLE DÖNDÜ
Eş zamanlı FETÖ/PYD Adana’da da operasyon
GELECEĞİN ADANALI YILDIZLARINDAN İZMİR’DE MUHTEŞEM PERFORMANS
TİTREMEYİ DURDURUYOR, İLAÇ KULLANIMINI AZALTIYOR
BALCALI’DA DİYABET OKULU AÇILDI
ÇUKUROVA AHŞAP İŞLEME MAKİNELERİ FUARI AÇILIYOR
Çetin’den güçlü bir şekilde halk gününe devam
Başkan Uludağ, yeni dönem mazbatasını aldı
Barut, İstanbul’da sonuç değişmeyecek
Hareketsiz yaşam omurganın yükünü artırıyor!
ADANA’DA ELLER HOŞGÖRÜ, SEVGİ VE KARDEŞLİK İÇİN KENETLENDİ
Kansere C Vitamini Kalkanı
ŞUBAT AYINDA 34 BİN 25 TAŞIT ALDIK
KANSER RİSKİNİ AZALTMANIN 8 YOLU
AKSİGORTA’DAN SOKAK HAYVANLARINA PATİ SİGORTASI
Uludağ: Çalışmanın ödülünü farklı kazanarak aldık
Barut, Mutfakta yangın var
İncefikir, Ziraat Bankası üreticilere sırtını döndü
KADINLARA ÖZEL SAĞLIK ÖNERİLERİ
Tiyatro Festivali devam ediyor
KANSER HASTASINA BU 7 YANLIŞ YAKLAŞIMDAN KAÇININ!
Karaca”Yüreğir’de Halkın İradesine Sahip Çıkacağız”
İmamoğlu Belediye Başkanı Kasım Karaköse Oldu
Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar oldu
TÜED’den anlamlı ziyaret
Adana’dan Türkiye’ye hoşgörü mesajı
Zeydan Karalar 655.810 bin oyla seçim kazandı
Menevşe: “4,5 Yıllık Kesintisiz İcraat Dönemine Giriyoruz”
Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay oldu
Çetin: ”Seçim bitti, tüm hemşerilerimizi kucaklayacağız”
Adanalı Zeydan Karalar Başkan Oldu
Fatoş Tekbaş’ın Köşe Yazısı
Karatepe UNESCO yolunda
Karamollaoğlu; Her yerde seçime girdik
Temel Karamollaoğlu Adana’ya geliyor
Çocuğunuz İçin Karmaşık Değil Basit Oyuncak Seçin
Perakende satış hacmi yüzde 3,4 azaldı
CHP Milletvekili Erdin Bircan son yolculuğuna uğurlandı
Başkan Tuna, Mevlid Kandili’ni Kutladı
Mersin Gazeteciler Cemiyeti Tarsus’a Çıkarma Yaptı
MESKİ’den Erdemli’ye İçme Suyu..
Millet Bahçeleri Açıldı! Başkan Erdoğan: Söz Verdik, Yaptık, Yapacağız
Atiker Konyaspor: 3 – Adanaspor: 2
Çocuklar İçin Tiyatro Zamanı
Adana-Mersin İmece Köprüsü
İLGİLİ HABERLER
adana çiçek