Adana Doruk Gazetesi

Erdoğan: “Milletin İradesinin Üzerinde İrade Tanımadık”

Kastamonu (CUHA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Halka tepeden bakanların aksine milletin iradesinin üzerinde irade tanımayarak demokrasimizi ileriye taşıdık. Her alanda potansiyelimize güvenerek attığımız adımlarla ekonomimizi güçlendirdik. Senaryoları boşa çıkartarak, oyunları bozarak, karanlık planları yırtarak geleceğimizi aydınlattık” dedi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında, AK Parti’nin Kastamonu […]

Erdoğan: “Milletin İradesinin Üzerinde İrade Tanımadık”
12 Şubat 2019 - 13:37 'de eklendi.

Kastamonu (CUHA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Halka tepeden bakanların aksine milletin iradesinin üzerinde irade tanımayarak demokrasimizi ileriye taşıdık. Her alanda potansiyelimize güvenerek attığımız adımlarla ekonomimizi güçlendirdik. Senaryoları boşa çıkartarak, oyunları bozarak, karanlık planları yırtarak geleceğimizi aydınlattık” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında, AK Parti’nin Kastamonu Kuzeykent Meydanı’nda düzenlediği mitingde vatandaşlara hitap etti.

Kastamonu’nun bin yıllık Türk ve Müslüman şehri, Çanakkale ve İstiklal savaşlarının kahraman şehri olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm Kastamonuluları selamladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün İstanbul’da yaşanan helikopter kazasında şehit olan askerlere Allah’tan rahmet dileyerek, Türk milletine başsağlığı temennisinde bulundu.

“TÜRKİYE GÜÇLÜ OLMAYA MECBURDUR”

Kastamonu Nasrullah Camii’nin Türkiye’nin yakın tarihinde önemli bir yere sahip olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada vaaz veren Mehmet Akif Ersoy’un, o güne kadarki kayıpları saydıktan sonra, “Ey Müslümanlar, gözünüzü açınız, ibret alınız. Allah korusun biz böyle bir akıbete mahkûm olursak başımızı sokacak bir yer bulamayız” diyerek İstiklal Harbi’nin ruhunu, özünü, hedefini ilan ettiği hatırlattı.

Türkiye üzerindeki hesapların o günlerden bugüne değişmediğini, hasımlarının aynı olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye güçlü olmaya, güçlü kalmaya ve sürekli ileriye gitmeye mecburdur. Yerimizde saydığımız gün, gerilemeye başladığımız gündür” uyarısında bulundu.

AK Parti’nin, Türkiye’nin alıcılarını, kendi tarihine, kendi medeniyetine, kendi gücüne ayarladığı için bu kadar saldırı altında olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin şemsiyelerini tüm gönül dünyasını içine alacak şekilde büyüttüklerini, bu şemsiyeyi hem kendi vatandaşlarını hem kalbini ve gözünü Türkiye’ye yöneltmiş tüm kardeşlerini, dostlarını, mazlumları içine alacak hâle getirdiklerini kaydetti.

“DEVLETİMİZİ AYAĞA KALDIRDIĞIMIZ İÇİN BİZE DÜŞMAN OLDULAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Halka tepeden bakanların aksine milletin iradesinin üzerinde irade tanımayarak demokrasimizi ileriye taşıdık. Her alanda potansiyelimize güvenerek attığımız adımlarla ekonomimizi güçlendirdik. Senaryoları boşa çıkartarak, oyunları bozarak, karanlık planları yırtarak geleceğimizi aydınlattık. Bize işte bunun için düşman oldular. Milletimizle birlik olduğumuz, insanlarımıza güven aşıladığımız, devletimizi ayağa kaldırdığımız için bize düşman oldular.”

“Yıllarca ülkemizi siyasetiyle, ekonomisiyle, dış politikasıyla, sosyal ve kültürel iklimiyle esir alanlara eyvallah etmeyip, kendi hedeflerimize yöneldiğimiz için bize kinlendiler” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Peki, bundan pişman mıyız? Asla. Tam tersine, maruz kaldığımız bu düşmanlıkları Hak ve millet nezdinde berat belgemiz olarak görüyorum” ifadesini kullandı.

KASTAMONU’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN YATIRIMLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kastamonu’ya son 16 yılda toplam 15 milyar lira yatırım yaptıklarına dikkati çekerek, kente 971 adet yeni derslik, 29 bin öğrencili üniversite, 6 bin 446 bin kişi kapasiteli yükseköğrenim yurtları kazandırdıklarını ifade ederek, önümüzdeki iki yıl içinde merkez, Taşköprü, Çatalzeytin ve Tosya’ya toplamda 5 bin 770 kişi kapasiteli beş adet yurt binasının daha yapılacağını açıkladı.

TOKİ vasıtasıyla 3 bin 556 konut projesinin hayata geçirildiğini, 2 bin 383 binada cephe iyileştirme ve yenileme çalışması yapıldığını, 930 binanın iki katı geçmeyecek şekilde traşlandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, turizmi Kastamonu için ciddi bir kazanç kapısı hâline getirmekte kararlı olduklarını, bunun için de 107 ata yadigârı eserin restore edildiğini sözlerine ekledi.

Kuzeykent Mahallesi’nde millet bahçesi projesinin hayata geçirileceğini, proje kapsamında millet kıraathanesi, meydan, otopark, spor alanları, bilim merkezi, açık hava bilim sergi alanı, atölye, gölet, akvaryum, bisiklet ve yürüyüş yolları gibi pek çok bölümün yer alacağını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kastamonu’ya sosyal yardımlar, sağlık, ulaşım, altyapı, sulama, çiftçi destekleme gibi alanlarda yapılan yatırımları anlattı.

“TANZİM SATIŞ YERLERİNDE ÇEŞİTLİ ÜRÜNLERİN SATIŞI YAPILACAK”

Yaptıkları işin günlük siyasete kurban edilemeyecek kadar hayati olduğunun bilincinde olduklarını, bugüne kadar ne küresel güçler ne de onların Türkiye’deki taşeronlarının ajandalarının bir parçası olmadıklarını sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Baktılar kurla, faizle, diplomasiyle, algıyla olmuyor, bu defa ülkemizi soğan, patates, biber, patlıcan, salatalık, sivribiber, bütün bunlar üzerinden ters köşe yapmaya çalışıyorlar. Aldığımız tedbirlerle bu hamleyi de hamdolsun boşa çıkardık. Tanzim satış yerleri gibi satış yerlerini kurduk, bir anda fiyatlar yarıya indi, daha da inecek” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurulan tanzim satış yerlerinde gıdadan temizlik maddesine kadar çeşitli ürünlerin satışının yapılacağını marketlerde ne varsa bu ürünlerin buralarda halkla buluşturulacağını bildirdi.

“Milletimizin ekonomideki dalgalanmadan dolayı yaşadığı sıkıntıları görmezden gelmiyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, esnafın, sanayicinin, ticaret erbabının, çiftçinin, çalışanların, emeklilerin velhasıl milletin her bir ferdinin dertlerini ve taleplerini bildiklerini bunların çözümü için finanstan istihdama, vergiden ücretlere kadar her alanda pek çok teşviki, desteği, kolaylığı planlayıp, uyguladıklarını anlattı.

“EKMEĞİMİZİ BÜYÜTMEK İÇİN GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞTIK”

Türkiye’nin maruz kaldığı saldırılar sebebiyle çok büyük bedeller ödediğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, IMF ile ilk anlaşmanın CHP iktidarları döneminde yapıldığını, AK Parti’nin iktidara gelir gelmez IMF’nin borcunu sıfırlamakla uğraştığını ve Mayıs 2013’te IMF’ye borcun sıfırlandığını hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle devam etti: “Sanayinin çarklarını, toprağın verimini, tezgâhın bereketini arttırmak, ekmeğimizi büyütmek, vefamızı arttırmak için gece-gündüz çalıştık hedeflerimize ulaşmaya inşallah az kaldı. İnşallah baharla birlikte sadece havalarda değil, yüreklerde de bir ferahlık, bir sıcaklık, bir sevinç iklimine kavuşacağız. Bunun için 31 Mart seçimlerinin istikrar ve güven ortamının devamına hizmet edecek şekilde sonuçlanması çok önemli. Tarihimizin en önemli yönetim reformlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ne geçmekle işleri çok kolaylaştırdık. Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına yükselttiğimiz gün Allah’ın izniyle her şey çok farklı hâle gelecek. 31 Mart bu kutlu yürüyüşte önemli bir dönüm noktasıdır. Sizlerin hem şehriniz hem ülkeniz için en doğru kararı vereceğinize ben inanıyorum.”

 

Etiketler :
adana
SON DAKİKA
Adana Ak Parti İl başkanlığına 40’a yakın aday
Adana Büyükşehir’de Meclis Başkanvekilleri belli oldu
GEÇEN YIL 61 BİN 235 KİTAP YAYIMLANDI
VÜCUDUNUZU AÇLIK STRESİNE SOKMAYIN
Nihat Atlı Yeniden MHP’nin Kozan İlçe Başkanı Oldu
Dava Şartı Arabuluculuk Sempozyumu
Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni Adana’da
Kılıçdaroğlu’dan Ceyhan teşekkür
Şeyh Bedreddin turneye çıkıyor
Çukurova Meclisi’nde komisyonlar belirlendi
Adana’da Cumhur İttifakı’ndan ‘Birlik beraberlik’ mesajı
Karalar, 10 gündür belediyeye her gün haciz geliyor
Şehit dul ve yetimlerden Vali Demirtaş’a ziyaret
“Milli Eğitim Bakanlığı elini çabuk tutmalı”
BAŞKAN KOCAİSPİR; ”JEST DEĞİL HAKKINIZ”
Dünyayı İyilik Kurtaracak
RUSLARIN TATİL ROTASI DEĞİŞMİYOR
AHŞAP İŞLEME VE MOBİLYA YAN SANAYİ SEKTÖRÜNÜN ÇUKUROVA BULUŞMASI SONA ERDİ…
“Çiftçi patatesi hasat ederken AKP de çiftçiyi hasat ediyor”
Türkiye, büyümeyi Çukurova’yla sağlar
Türkiye’de 2019 Mart ayında 105 046 konut satıldı
“ÇOCUKTUR BAŞI AĞRIMAZ” DEMEYİN!
Garip tavukçuluk çalışanları hak arayışında!
İl Spor Güvenliği toplantısı
Masa Tenisi Kuruluşlar Ligi sona erdi
Barut: Sorunları çözün
Kocaispir: Halkın içinde olacağız
Uyum içinde çalışacağız
Başkan Özgan görevi devraldı
Cumhur İttifakı’ndan “Birlik beraberlik” mesajı!
Zeydan Karalar, “Adana için birlikte çalışacağız”
EPİLEPSİ HAKKINDA DOĞRU SANILAN 10 YANLIŞ!
Menevşe: “Ekonomimiz yeni ihracatçılarla güçlenecek”
Yücel, İşsizlik alarm veriyor
Jandarma 180 yılında, 180 bin ağaç
Barut; “Söz senettir, yerine getirmemek ayıptır”
Demirtaş’a Turizm Sektörü temsilcilerinden ziyaret
Sağlıkta yine şiddet, mağdur doktor
Başkan Karalar, ASKİ Genel Müdür Vekilliğine Küreksiz’i Atadı
Karalar, Siyaset değil, hizmet yapacağız
KOCAİSPİR ”YÜREĞİR’DE OMUZ OMUZA ÇALIŞACAĞIZ”
Zeydan Karalar’dan, Atatürk tüten ocaklar vurgusu
İstanbul’dan beş Adanalıya ödül
DİYABET HASTALIĞININ 11 ÖNEMLİ BELİRTİSİNE DİKKAT
Demirtaş: “Mesleki ve teknik eğitimi desteklemeye devam edeceğiz”
Genel Sekreter Halisçelik oldu
Kadir Küreksiz Yeniden ASKİ Genel Müdürü
Başkan Çetin: “Projelerimizi çevreyi öngörerek hazırlıyoruz”
“Çukurova, ‘Maden Sektörü’ ile atağa kalkar”
EN İLGİNÇ 10 ALERJİ
ENERJİSA’DAN SANAL GÜVENLİK
Başkan Zeydan Karalar, “Adana’mızın tamamının başkanıyım.”
KANSER’DE EGZERSİZin önemini vurguladı.
Kozan’da Saadet dönemi
BU SAATLERDE YAPILAN SPOR KALP KRİZİNE YOL AÇABİLİR!
17. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 27 – 28 Nisan’da Adana’da
TÜRKİYE AB’DEN EN FAZLA VATANDAŞLIK ALAN DÖRDÜNCÜ ÜLKE OLDU
Sakıp Sabancı 15. yılındada unutulmadı
Çifte fuar açan Başkan Karalar’dan üretime, ihracata destek vurgusu
Soner Çetin mazbatasını aldı
Fatih Mehmet Kocaispir mazbatayı aldı
SÜMEYYE BOYACI AMERİKA’DAN ALTIN MADALYA İLE DÖNDÜ
Eş zamanlı FETÖ/PYD Adana’da da operasyon
GELECEĞİN ADANALI YILDIZLARINDAN İZMİR’DE MUHTEŞEM PERFORMANS
TİTREMEYİ DURDURUYOR, İLAÇ KULLANIMINI AZALTIYOR
BALCALI’DA DİYABET OKULU AÇILDI
ÇUKUROVA AHŞAP İŞLEME MAKİNELERİ FUARI AÇILIYOR
Çetin’den güçlü bir şekilde halk gününe devam
Başkan Uludağ, yeni dönem mazbatasını aldı
Barut, İstanbul’da sonuç değişmeyecek
Hareketsiz yaşam omurganın yükünü artırıyor!
ADANA’DA ELLER HOŞGÖRÜ, SEVGİ VE KARDEŞLİK İÇİN KENETLENDİ
Kansere C Vitamini Kalkanı
ŞUBAT AYINDA 34 BİN 25 TAŞIT ALDIK
KANSER RİSKİNİ AZALTMANIN 8 YOLU
AKSİGORTA’DAN SOKAK HAYVANLARINA PATİ SİGORTASI
Uludağ: Çalışmanın ödülünü farklı kazanarak aldık
Barut, Mutfakta yangın var
İncefikir, Ziraat Bankası üreticilere sırtını döndü
KADINLARA ÖZEL SAĞLIK ÖNERİLERİ
Tiyatro Festivali devam ediyor
KANSER HASTASINA BU 7 YANLIŞ YAKLAŞIMDAN KAÇININ!
Karaca”Yüreğir’de Halkın İradesine Sahip Çıkacağız”
İmamoğlu Belediye Başkanı Kasım Karaköse Oldu
Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar oldu
TÜED’den anlamlı ziyaret
Adana’dan Türkiye’ye hoşgörü mesajı
Zeydan Karalar 655.810 bin oyla seçim kazandı
Menevşe: “4,5 Yıllık Kesintisiz İcraat Dönemine Giriyoruz”
Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay oldu
Çetin: ”Seçim bitti, tüm hemşerilerimizi kucaklayacağız”
Adanalı Zeydan Karalar Başkan Oldu
Fatoş Tekbaş’ın Köşe Yazısı
Karatepe UNESCO yolunda
Karamollaoğlu; Her yerde seçime girdik
Temel Karamollaoğlu Adana’ya geliyor
Çocuğunuz İçin Karmaşık Değil Basit Oyuncak Seçin
Perakende satış hacmi yüzde 3,4 azaldı
CHP Milletvekili Erdin Bircan son yolculuğuna uğurlandı
Başkan Tuna, Mevlid Kandili’ni Kutladı
Mersin Gazeteciler Cemiyeti Tarsus’a Çıkarma Yaptı
MESKİ’den Erdemli’ye İçme Suyu..
Millet Bahçeleri Açıldı! Başkan Erdoğan: Söz Verdik, Yaptık, Yapacağız
Atiker Konyaspor: 3 – Adanaspor: 2
Çocuklar İçin Tiyatro Zamanı
Adana-Mersin İmece Köprüsü
İLGİLİ HABERLER
adana çiçek