Adana Doruk Gazetesi

Erdoğan: “Gece Gündüz Demeden Şehirlerimizi İhya Etmek İçin Koşturuyoruz”

Çorum (CUHA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Çorum mitinginde yaptığı konuşmada, “40 yıldır siyasetin içindeyiz, 40 yıldır eserlerimizle, samimiyetimizle, gayretlerimizle, verdiğimiz mücadelelerle sizlerin huzurundayız. 40 senedir gece gündüz demeden Türkiye’yi ayağa kaldırmak için, şehirlerimizi imar ve ihya etmek için koşturuyor, ter döküyoruz” dedi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî […]

Erdoğan: “Gece Gündüz Demeden Şehirlerimizi İhya Etmek İçin Koşturuyoruz”
12 Şubat 2019 - 16:56 'de eklendi.

Çorum (CUHA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Çorum mitinginde yaptığı konuşmada, “40 yıldır siyasetin içindeyiz, 40 yıldır eserlerimizle, samimiyetimizle, gayretlerimizle, verdiğimiz mücadelelerle sizlerin huzurundayız. 40 senedir gece gündüz demeden Türkiye’yi ayağa kaldırmak için, şehirlerimizi imar ve ihya etmek için koşturuyor, ter döküyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında, AK Parti’nin Çorum Abide Meydanında düzenlediği mitingde vatandaşlara hitap etti.

Konuşmasına “Dudaklarından bal akan, görenleri kendine hayran bırakan Çorum’u, tüm Çorumlu kardeşlerimi selamlıyorum” diyerek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çorum’un manevi önderlerini sayarak hepsini hayırla yâd ettiğini söyledi.

Çorumlu 15 Temmuz şehidi, arkadaşı Erol Olçok’u ve onun evladı Abdullah Tayyip’i de anarak Allah’tan rahmet dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün İstanbul Çekmeköy’de gerçekleşen helikopter kazasında hayatını kaybeden şehitlere de rahmet niyaz etti.

“SİYASİ HAYATIMIZ BOYUNCA HİÇBİR ZAMAN ŞEHİRLERİMİZE SEÇİM DÖNEMLERİNDE YOLU DÜŞENLERDEN OLMADIK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çorum’un 24 Haziran seçimlerinde kendisine yüzde 64,6 gibi Türkiye ortalamasının üzerinde, AK Parti’ye yüzde 52, Cumhur İttifakı’na da yüzde 66 oranında destek verdiğini hatırlatarak Çorum’a olan şükran borcumu da ödemek istediğini belirtti.

31 Mart seçimlerinde de Çorum’dan Cumhur İttifakı’na destek isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çorum’un Tayyip Erdoğan’ı çok iyi tanıdığını, siyasette geçirdiği 40 yıldır samimiyet ve gayretle verdiği mücadelesini çok iyi bildiğini kaydetti.

“Allah’a hamdolsun 40 yıldır siyasetin içindeyiz, 40 yıldır eserlerimizle, samimiyetimizle, gayretlerimizle, verdiğimiz mücadelelerle sizlerin huzurundayız. 40 senedir gece gündüz demeden Türkiye’yi ayağa kaldırmak için, şehirlerimizi imar ve ihya etmek için koşturuyor, ter döküyoruz. Siyasi hayatımız boyunca hiçbir zaman şehirlerimize seçim dönemlerinde yolu düşenlerden olmadık. CHP’nin başındaki zat gibi, Çorum’u ve Çorumlu kardeşlerimi sadece ufukta seçim sandığını görünce hatırlayanlardan da olmadık” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yoğun mesaisine rağmen her fırsatta Çorum’a geldiğini, devletin yatırımlarını, projelerini yerinde incelediğini anlattı.

ÇORUM’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN YATIRIMLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Samsun’a, Ankara’ya, Kırklareli’ye hizmet ettiğimiz kadar, Çorum’u da, Sivas’ı da, Yozgat’ı, Tokat’ı, Amasya’yı da kalkındırmaya çalıştık. Buharaevler’e, Mimar Sinan’a, Gülabibey’e, Karakeçili’ye hizmet ederken, Milönü’deki, Bahabey’deki canları da ihmal etmedik” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17 yıldır Çorum’un gelişmesi, büyümesi, kalkınması için çalıştıklarını buna rağmen elbette eksiklikler bulunabileceğini dile getirerek bürokrasiye takıldıkları, devletin içindeki kimi odakları aşamadıkları dönemlerin de yaşandığına işaret etti.

Seçim dönemlerinin siyasetçilerin hesaba çekileceği, karnelerinin millete sunulduğu dönemler olduğuna dikkati çekerek, AK Parti olarak önce karnelerini millete gösterdiklerini sonra yeni dönem için icazet istediklerini belirtti.

“Zira biz muhalefet gibi laf değil, eser üretiyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugüne kadar Çorum’a 15,5 milyar lira tutarında yatırım yaptıklarını, bin 520 adet yeni derslik inşa ettiklerini, öğrenci sayısı 18 bine ulaşan Hitit Üniversitesini kurduklarını, 5 bin 146 kişi kapasiteli yurt binaları inşa ettiklerini, bun sene de Alaca’da 250 kişi kapasiteli bir yurdu hizmete açacaklarını sözlerine ekledi.

Çorum’da 20 bin seyirci kapasiteli stadyumun inşasının devam ettiğini, Çatak’ı gençlerin kullanacağı, kamp yapabileceği bir merkeze dönüştürmeyi arzu ettiklerini ve TOKİ eliyle 6 bin 286 konut projesini hayata geçirerek Çorum’un konut ihtiyacını hafiflettiklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çepni Mahallesi’ndeki 230 dönüm alanı millet bahçesine dönüştürdüklerini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çorum’da ihtiyaç sahiplerine 1,5 milyar lira sosyal yardım yaptıklarını, kente 13’ü hastane 18 adet sağlık tesisi inşa ettiklerini, beş sağlık tesisinin inşa, sekiz sağlık tesisinin de proje ve ihale aşamasında olduğunu açıkladı.

Çorum’da yapılan ulaşım, sulama, altyapı, hızlı tren, sanayi, içme suyu, atık su, tarımsal desteklemeler konusunda bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hattuşaş ve Alacahöyük’ün tanıtılması için turizm faaliyetlerinin gerçekleştirileceğini söyledi.

“ALTIN TİCARETİNDE ÇORUM’U ÇOK FARKLI BİR NOKTAYA TAŞIYACAĞIZ”

Çorum’un “altın işleme ve işçiliği” konusunda kendisinden söz ettiren bir şehir olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçtiğimiz aylarda, dünyanın önde gelen altın üreticilerinden Venezuela’ya yaptığımız ziyaretin ardından, Sayın Maduro’nun Yardımcısı ülkemize geldi ve burada incelemelerde bulundu. Başkan Yardımcısı bana Çorum sanayisinden, siz Çorumlu kardeşlerimin başarılarından sitayişle bahsetti. İnşallah altın ticaretinde de Çorum’u çok farklı bir noktaya taşıyacağız” değerlendirmesinde bulundu.

“TÜRKİYE SENELERCE KENDİ KAYNAKLARINI KULLANMAKTAN ALIKONULDU”

Türkiye’nin senelerce kendi kaynaklarını kullanmaktan, kendi potansiyelini harekete geçirmekten alıkonulduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Bunu kimi zaman düşmanlarımız yaptı, kimi zaman da içimizdeki gafiller ve hainler yaptı. 1930’larda Nuri Demirağ, Vecihi Hürkuş gibi vizyon-misyon sahibi insanların çabaları engellendi. Türkiye’nin ilk silah fabrikatörü Nuri Killigil, şüpheli bir yangında şehit oldu. Bugün sokaklarımızda otomobilleri olan birçok ülke daha tornavida bile imal edemezken, Türkiye’nin kendi imkânlarıyla ürettiği, ilk yerli ve millî otomobili Devrim çürümeye terk edildi. CHP’nin başını çektiği bir avuç komprador, ülkemizi üretimde yabancı şirketlere, ekonomide IMF’ye, savunma sanayinde de batılı devletlere, kredi ve finansman ihtiyaçlarında tefecilere muhtaç etti. Milletimizi karaborsacılık ve stokçuluk illetiyle ilk tanıştıran, Millî Şefin CHP’sidir. IMF ile ilk anlaşmayı imzalayan da yine CHP’dir. Daha emekleme aşamasında Türkiye’nin sanayi hamlelerini baltalayan da yine CHP’dir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP zihniyetini “çöp, çukur ve çamur”, “3-Ç” olarak tarif ederek, Türkiye’ye hizmet ederken her zaman CHP zihniyetiyle mücadele ettiklerini sözlerine ekledi.

“ÇORUM KENEVİR EKİMİ YAPILACAK 20 PİLOT İLDEN BİRİ”

Çorum’un kenevir ekimi yapılacak 20 pilot ilden biri olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu an Tarım ve Orman Bakanlığının gereken etütleri yaptığını, ilaç sanayinden tekstile, otomotivden izolasyona, kozmetiğe kadar yüzlerce farklı alanda kullanım imkânı olan bu bitkiden Türkiye’nin nasıl daha fazla istifade edebileceğinin araştırıldığını duyurdu.

Kenevir tarımını ve üretimini artırırken sanayisinin de kurulmasına da öncelik verecekleri bilgisini paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu alanda Çorum’un birikim, tecrübe ve kapasitesinden istifa edeceklerini, Çorumlu çiftçi ve sanayicilerle el ele vererek kenevir sanayinde Çorum’u ana merkezlerden biri yapacaklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm bu saydığı hizmetlerin devamı için 31 Mart seçimlerinin çok önemli olduğuna vurgu yaparak, şunları ekledi: “İstikrarın sürmesi, Çorum’un daha da gelişmesi, Türk ekonomisinin 2023 hedefleriyle buluşması için 31 Mart’ta bir yol kazası yaşamamalıyız. Terörle mücadeledeki kazanımlarımızın korunması, Suriye’deki politikalarımızın tam anlamıyla hayata geçmesi için 31 Mart’ı da başarıyla atlatmamız gerekiyor. Bu seçimler, illerimize, ilçelerimize, beldelerimize belediye başkanlarını seçmenin yanında, ülkemizin beka seçimleri olacaktır. İnşallah bu seçimlerden de zaferle çıktıktan sonra 4,5 yıl boyunca önümüze bakacak, yapısal reformlara odaklanacağız. Ben Çorumlu kardeşlerimin basiretine, ferasetine güveniyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti olarak 31 Mart seçimlerinde Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı Çorum Belediye Başkan adayı gösterdiklerini hatırlatarak vatandaşlardan Aşgın için destek istedi.

Çorumluların “tevazu, samimiyet ve gayretle memleket işi gönül işi” diyerek AK Parti’ye destek vereceğine inandığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, il ve ilçe belediye başkan adaylarına destek talebini yineledi.

Etiketler :
adana
SON DAKİKA
Adana Ak Parti İl başkanlığına 40’a yakın aday
Adana Büyükşehir’de Meclis Başkanvekilleri belli oldu
GEÇEN YIL 61 BİN 235 KİTAP YAYIMLANDI
VÜCUDUNUZU AÇLIK STRESİNE SOKMAYIN
Nihat Atlı Yeniden MHP’nin Kozan İlçe Başkanı Oldu
Dava Şartı Arabuluculuk Sempozyumu
Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni Adana’da
Kılıçdaroğlu’dan Ceyhan teşekkür
Şeyh Bedreddin turneye çıkıyor
Çukurova Meclisi’nde komisyonlar belirlendi
Adana’da Cumhur İttifakı’ndan ‘Birlik beraberlik’ mesajı
Karalar, 10 gündür belediyeye her gün haciz geliyor
Şehit dul ve yetimlerden Vali Demirtaş’a ziyaret
“Milli Eğitim Bakanlığı elini çabuk tutmalı”
BAŞKAN KOCAİSPİR; ”JEST DEĞİL HAKKINIZ”
Dünyayı İyilik Kurtaracak
RUSLARIN TATİL ROTASI DEĞİŞMİYOR
AHŞAP İŞLEME VE MOBİLYA YAN SANAYİ SEKTÖRÜNÜN ÇUKUROVA BULUŞMASI SONA ERDİ…
“Çiftçi patatesi hasat ederken AKP de çiftçiyi hasat ediyor”
Türkiye, büyümeyi Çukurova’yla sağlar
Türkiye’de 2019 Mart ayında 105 046 konut satıldı
“ÇOCUKTUR BAŞI AĞRIMAZ” DEMEYİN!
Garip tavukçuluk çalışanları hak arayışında!
İl Spor Güvenliği toplantısı
Masa Tenisi Kuruluşlar Ligi sona erdi
Barut: Sorunları çözün
Kocaispir: Halkın içinde olacağız
Uyum içinde çalışacağız
Başkan Özgan görevi devraldı
Cumhur İttifakı’ndan “Birlik beraberlik” mesajı!
Zeydan Karalar, “Adana için birlikte çalışacağız”
EPİLEPSİ HAKKINDA DOĞRU SANILAN 10 YANLIŞ!
Menevşe: “Ekonomimiz yeni ihracatçılarla güçlenecek”
Yücel, İşsizlik alarm veriyor
Jandarma 180 yılında, 180 bin ağaç
Barut; “Söz senettir, yerine getirmemek ayıptır”
Demirtaş’a Turizm Sektörü temsilcilerinden ziyaret
Sağlıkta yine şiddet, mağdur doktor
Başkan Karalar, ASKİ Genel Müdür Vekilliğine Küreksiz’i Atadı
Karalar, Siyaset değil, hizmet yapacağız
KOCAİSPİR ”YÜREĞİR’DE OMUZ OMUZA ÇALIŞACAĞIZ”
Zeydan Karalar’dan, Atatürk tüten ocaklar vurgusu
İstanbul’dan beş Adanalıya ödül
DİYABET HASTALIĞININ 11 ÖNEMLİ BELİRTİSİNE DİKKAT
Demirtaş: “Mesleki ve teknik eğitimi desteklemeye devam edeceğiz”
Genel Sekreter Halisçelik oldu
Kadir Küreksiz Yeniden ASKİ Genel Müdürü
Başkan Çetin: “Projelerimizi çevreyi öngörerek hazırlıyoruz”
“Çukurova, ‘Maden Sektörü’ ile atağa kalkar”
EN İLGİNÇ 10 ALERJİ
ENERJİSA’DAN SANAL GÜVENLİK
Başkan Zeydan Karalar, “Adana’mızın tamamının başkanıyım.”
KANSER’DE EGZERSİZin önemini vurguladı.
Kozan’da Saadet dönemi
BU SAATLERDE YAPILAN SPOR KALP KRİZİNE YOL AÇABİLİR!
17. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 27 – 28 Nisan’da Adana’da
TÜRKİYE AB’DEN EN FAZLA VATANDAŞLIK ALAN DÖRDÜNCÜ ÜLKE OLDU
Sakıp Sabancı 15. yılındada unutulmadı
Çifte fuar açan Başkan Karalar’dan üretime, ihracata destek vurgusu
Soner Çetin mazbatasını aldı
Fatih Mehmet Kocaispir mazbatayı aldı
SÜMEYYE BOYACI AMERİKA’DAN ALTIN MADALYA İLE DÖNDÜ
Eş zamanlı FETÖ/PYD Adana’da da operasyon
GELECEĞİN ADANALI YILDIZLARINDAN İZMİR’DE MUHTEŞEM PERFORMANS
TİTREMEYİ DURDURUYOR, İLAÇ KULLANIMINI AZALTIYOR
BALCALI’DA DİYABET OKULU AÇILDI
ÇUKUROVA AHŞAP İŞLEME MAKİNELERİ FUARI AÇILIYOR
Çetin’den güçlü bir şekilde halk gününe devam
Başkan Uludağ, yeni dönem mazbatasını aldı
Barut, İstanbul’da sonuç değişmeyecek
Hareketsiz yaşam omurganın yükünü artırıyor!
ADANA’DA ELLER HOŞGÖRÜ, SEVGİ VE KARDEŞLİK İÇİN KENETLENDİ
Kansere C Vitamini Kalkanı
ŞUBAT AYINDA 34 BİN 25 TAŞIT ALDIK
KANSER RİSKİNİ AZALTMANIN 8 YOLU
AKSİGORTA’DAN SOKAK HAYVANLARINA PATİ SİGORTASI
Uludağ: Çalışmanın ödülünü farklı kazanarak aldık
Barut, Mutfakta yangın var
İncefikir, Ziraat Bankası üreticilere sırtını döndü
KADINLARA ÖZEL SAĞLIK ÖNERİLERİ
Tiyatro Festivali devam ediyor
KANSER HASTASINA BU 7 YANLIŞ YAKLAŞIMDAN KAÇININ!
Karaca”Yüreğir’de Halkın İradesine Sahip Çıkacağız”
İmamoğlu Belediye Başkanı Kasım Karaköse Oldu
Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar oldu
TÜED’den anlamlı ziyaret
Adana’dan Türkiye’ye hoşgörü mesajı
Zeydan Karalar 655.810 bin oyla seçim kazandı
Menevşe: “4,5 Yıllık Kesintisiz İcraat Dönemine Giriyoruz”
Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay oldu
Çetin: ”Seçim bitti, tüm hemşerilerimizi kucaklayacağız”
Adanalı Zeydan Karalar Başkan Oldu
Fatoş Tekbaş’ın Köşe Yazısı
Karatepe UNESCO yolunda
Karamollaoğlu; Her yerde seçime girdik
Temel Karamollaoğlu Adana’ya geliyor
Çocuğunuz İçin Karmaşık Değil Basit Oyuncak Seçin
Perakende satış hacmi yüzde 3,4 azaldı
CHP Milletvekili Erdin Bircan son yolculuğuna uğurlandı
Başkan Tuna, Mevlid Kandili’ni Kutladı
Mersin Gazeteciler Cemiyeti Tarsus’a Çıkarma Yaptı
MESKİ’den Erdemli’ye İçme Suyu..
Millet Bahçeleri Açıldı! Başkan Erdoğan: Söz Verdik, Yaptık, Yapacağız
Atiker Konyaspor: 3 – Adanaspor: 2
Çocuklar İçin Tiyatro Zamanı
Adana-Mersin İmece Köprüsü
İLGİLİ HABERLER
adana çiçek