Fatoş Tekbaş kitaplarını imzaladı

31.01.2019 - Perşembe 17:23

TÜYAP Çukurova 12. Kitap Fuarı açıldı. Doruk Gazetesi Sahibi, gazeteci, araştırmacı yazar; Fatoş Tekbaş kitaplarını imzaladı.

TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği, ÇUFAŞ Çukurova Fuarcılık A.Ş., Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi desteği ile 5-13 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlenen Çukurova 12. Kitap Fuarı, saat 12.00’de Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk ve TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz’ün katılımlarıyla TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı.
TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği ile işbirliği, ÇUFAŞ Çukurova Fuarcılık A.Ş., Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi desteği ile düzenlenen Çukurova 12. Kitap Fuarı, ziyaretçi rekoruyla sona erdi.

TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği ile işbirliği, ÇUFAŞ Çukurova Fuarcılık A.Ş., Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi desteği ile düzenlenen Çukurova 12. Kitap Fuarı, 13 Ocak 2019 Pazar akşamı saat 19.00’da ziyaretçi rekoruyla sona erdi. Fuarı, geçtiğimiz yıla oranla %7 artışla 363.575 kitapsever ziyaret etti.
Çukurova 12. Kitap Fuarı’nı okullarıyla birlikte ziyaret eden öğrenci sayısı da rekor kırarak75.264’e ulaştı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yetişkin kitapseverlerin fuara ilgisi özellikle ikinci hafta sonunda yoğunlaştı.
Bu yıl 300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşen Çukurova Kitap Fuarı, panel, söyleşi ve çocuk etkinliklerinden oluşan 70 kültür etkinliğine ev sahipliği yaptı. Dokuz gün boyunca düzenlenen imza günleri ve kültür etkinliklerinde yüzlerce yazar, okurlarıyla buluşma fırsatı yakaladı.
Doruk Gazetesi Sahibi Fatoş Tekbaş, Büyükşehir Belediyesi standında 2019 yılında çıkan kitaplarını imzaladı.
Yılın ilk kitap fuarı Çukurova Kitap Fuarı’na 300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılırken panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan 70 kültür etkinliğinde ve imza günlerinde 500 yazar okurlarıyla buluştu.
Çukurova Kitap Fuarı’nın konukları arasında Füruzan, Ercan Kesal, Latife Tekin, Gülten Dayıoğlu, Yekta Kopan, Ayşe Kulin, Buket Uzuner, Aret Vartanyan, Canan Tan, Zeynep Altıok Akatlı, Mavisel Yener, Nebil Özgentürk, Tülin Kozikoğlu, Sinan Meydan, Hasan Ali Toptaş, Ataol Behramoğlu, İsmail Saymaz, Levent Gültekin, Behiç Ak, Mete Yarar, Çiğdem Gündeş, Kerem Fırtına, Selim Temo, Toprak Işık, Aytül Akal, Hikmet Anıl Öztekin, Sinan Tuzcu, Kemal Hamamcıoğlu, Menderes Samancılar, Kahraman Tazeoğlu, Koray Avcı Çakman, Bahadır Yenişehirlioğlu, Zafer Algöz, Can Yılmaz, Ahmet Şimşirgil, Tarık Tufan, Sinan Yağmur ve daha pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı bulundu.

Gazeteci, araştırmacı yazar Fatoş Tekbaş, 2019 yılında çıkan Tarihi romanı “Pavlus’un Dini” ve “Özgürlüğünü Arayan Topraklar Kudüs” isimli kitaplarıyla okurların karşısına çıktı.
Büyükşehir Belediyesi’nin yerel yazarlara açtığı standa, Halk Ozanı, Aşıklar geleneğinin son temsilcisi olan Aşık Feymani (Osman Taşkaya), Halık Ozanı Aşık Medeni Karataş ( Mahmut Ağdak) ve yine şair ve ozan olan Celil Çınkır ile paylaştı.
Bu standa Adana’nın eliri gelenleri gelip, yazar ve halk ozanlarının kitaplarını alarak destek verdi.
Romancı, gazeteci Fatoş Tekbaş; “Anadolu topraklarından çıkan Pavlus, gerçek adıyla Saul Tarsus’ta dünyaya geldi, Hz. İsa’dan aldığı emirle, Tarsus, Şam, Kudüs, Antakya, Efes arasında mekik dokuyarak inancını yaydı.
2.nci kitabımı dergi şeklinde yayımladık. Aslında bir seyahat yazısı, 2008 yılında Kudüs’e giderek, Filistinlilerin uğradığı zulme tanıklık yaptım. Burada gerçekleri yazdım. Herkes toprağını satan Filistinlileri suçluyor, tabi ki satanlar oldu ama bu bir gerçek değil, satmaya zorlandılar. Bunu herkesin bilmesi gerektiğine inandığım için insanları sıkmamak adına, fotoğraflarla bu dergiyi hazırladık, umarım okuyan herkes beğenir.) Diye konuştu.
TÜYAP FUARI
Tüyap Fuarı’nda her şey dört dörtlük, insanlar ziyaret ediyor, fuar Adana ekonomisine bir katkı sunuyor. Tüyap ekibi burada stand açan herkesin rahat etmesi için ellerinden gelen tüm çabayı sergilediler. Kazasız belasız geçmesi çok güzel.

YORUM YAZ