Adana Doruk Gazetesi

Valilik uyardı: Seyhan Nehri’ne su bırakılacak

Adana Valiliği, aşırı yağışlardan dolayı barajların dolması nedeniyle Seyhan Nehri’ne su bırakılacağını, nehir kenarındaki yerleşim yerlerinde oturan vatandaşları önlem almaları konusunda uyardı. Adana Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: Son günlerde yağan aşırı yağışlar, Seyhan Nehri üzerinde bulunan barajlarımızda, doluluk oranlarını hızla yükseltmektedir. Aşırı yağışlar nedeni ile Seyhan Barajı rezervuarında bulunan fazla su, 26 Aralık […]

Valilik uyardı: Seyhan Nehri’ne su bırakılacak
09 Ocak 2019 - 15:04 'de eklendi.

Adana Valiliği, aşırı yağışlardan dolayı barajların dolması nedeniyle Seyhan Nehri’ne su bırakılacağını, nehir kenarındaki yerleşim yerlerinde oturan vatandaşları önlem almaları konusunda uyardı.

Adana Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

Son günlerde yağan aşırı yağışlar, Seyhan Nehri üzerinde bulunan barajlarımızda, doluluk oranlarını hızla yükseltmektedir.

Aşırı yağışlar nedeni ile Seyhan Barajı rezervuarında bulunan fazla su, 26 Aralık 2018 tarihinden bugüne kadar sürekli ve kontrollü olarak nehir yatağına bırakılarak tahliye edilmektedir.

Ancak bölgemize, önümüzdeki günlerde uzun süreli kuvvetli yağış ihbarı meteorolojik olarak yapılmaktadır.

Seyhan Barajı’ndan, Seyhan Nehri’ne bırakılan su miktarında artma olacağından, Seyhan Nehri seddeleri arasına, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği açısından girmemesi, nehre kıyısı olan yerleşim yerlerinde yaşayan vatandaşlarımızın önlem alması, halkımızın tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

Etiketler :
adana
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER
adana çiçek