Adana Doruk Gazetesi

Tamara’nın Çığlıkları” Beğeni Topladı

Tunceli (CUHA) – Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın hazırladığı “Tamara’nın Çığlıkları” adlı oyun,  Tunceli’de “Her Ay Bir Tiyatro” etkinliği kapsamında seyirci ile buluştu. Kültürel ve sanatsal faaliyetlerini çeşitli alanlarda sürdüren Tunceli Belediyesi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde sergilenen “Tamara’nın Çığlıkları” adlı oyunu tiyatroseverlerle buluşturdu. Canan Aksoy’un yazdığı, Ata Aksoy’un yönettiği, Handan Ekici ve Ata […]

Tamara’nın Çığlıkları” Beğeni Topladı
20 Aralık 2018 - 16:01 'de eklendi.
Tunceli (CUHA) – Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın hazırladığı “Tamara’nın Çığlıkları” adlı oyun,  Tunceli’de “Her Ay Bir Tiyatro” etkinliği kapsamında seyirci ile buluştu.
Kültürel ve sanatsal faaliyetlerini çeşitli alanlarda sürdüren Tunceli Belediyesi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde sergilenen “Tamara’nın Çığlıkları” adlı oyunu tiyatroseverlerle buluşturdu.
Canan Aksoy’un yazdığı, Ata Aksoy’un yönettiği, Handan Ekici ve Ata Aksoy’un oynadığı oyun, İl Kültür Merkezinde sergilendi.
Pantomim ve dansı buluşturan, lirik şiirin bağlayıcı unsur olarak kullanıldığı disiplinler arası performans türü olan ve kadının tüm coğrafyalarda kendine, ülkesine ve başka ülkelerde mülteci olma durumunu anlatan Tamara’nın Çığlığı, seyircinin beğenisini topladı.
Tiyatro etkinliği, Tunceli Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Elaldı’nın oyunculara çiçek takdiminin ardından sona erdi.
Etiketler :
adana
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER
adana çiçek